Powiat tatrzański. Sanepid umorzył postępowania ws. restauracji działającej podczas lockdownu

Lokal w Bukowinie Tatrzańskiej, mimo obostrzeń, był otwarty od stycznia. „Działaliśmy cały czas legalnie. Działalność gospodarczą można ograniczać tylko w drodze ustawy, a nie w formie rozporządzenia. Ponadto funkcjonowaliśmy w reżimie sanitarnym” – zaznaczył w rozmowie z PAP szef Schroniska Bukowina Kamil Sakałus.

Sanepid umorzył pięć postępowań sanepidu wobec znanej restauracji z Bukowiny Tatrzańskiej, która działała mimo rządowych obostrzeń związanych z pandemią – poinformował w piątek szef Schroniska Bukowina Kamil Sakałus.

„Przyjęliśmy tę decyzję z radością i jednocześnie ulgą. Przestała nad nami wisieć groźba ogromnej kary, która wpędziłaby w nas gigantyczne kłopoty finansowe i zagroziła dalszemu funkcjonowaniu lokalu. (…) To dobra wiadomość dla wszystkich przedsiębiorców w obliczu nadchodzących podobno kolejnych obostrzeń. Miejcie na uwadze, że prawo jest po Waszej stronie i podawajcie tę wiadomość do wszystkich, którzy obawiali się działać zgodnie z prawem” – czytamy na profilu społecznościowym restauracji.

Prowadzący restaurację zapłacili pierwszą karę administracyjna nałożoną przez sanepid, która po odwołaniu wyniosła 25 tys. zł. Od tej kary przedsiębiorcy odwołali się do Sądu Administracyjnego. Teraz czekają na wyrok w tej sprawie.

Źródło: PAP
Oprac.: Michał Reszczyński