Wieliczka – dlaczego warto kupić tu mieszkanie?

Miasto położone w województwie małopolskim oraz w bliskiej odległości od Krakowa przyciąga każdego roku miliony turystów z kraju i ze świata. Wieliczka słynie nie tylko z miejscowej kopalni soli, która została wpisana na listę UNESCO. Na szczególne wyróżnienie zasługuje dogodny dojazd do stolicy Małopolski, bogata oferta rekreacyjno-sportowa oraz liczne tereny zielone. W Wieliczce sukcesywnie rozwija się także rynek nieruchomości. Można tu znaleźć atrakcyjne mieszkanie lub dom, w znacznie niższej cenie niż w Krakowie.

Dlaczego warto zamieszkać w Wieliczce?

Miasto zlokalizowane w powiecie wielickim cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród osób chcących odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku i pragnących rozkoszować się ciszą oraz spokojem. Na przeprowadzkę do Wieliczki decyduje się coraz większa liczba mieszkańców Krakowa, jak również pozostałych aglomeracji miejskich. Dystans, jaki dzieli to miasto od stolicy Małopolski to jedyne 15 kilometrów. W Wieliczce znajduje się dosłownie wszystko, co jest potrzebne do wygodnego życia. Mieszkańcy mają tu dostęp do wielu udogodnień i niezbędnych usług.

Do najważniejszych atutów miasta należy doskonała komunikacja, atrakcyjne ceny mieszkań czy rosnący potencjał gminy. Od kilku lat notowany jest wzrost migracji do Wieliczki. Duży wpływ na ten fakt ma prężnie rozwijający się rynek nieruchomości. W Wieliczce dostępne są zarówno mieszkania od dewelopera, jak i lokale mieszkalne z „drugiej ręki”. Wiele z nich znajduje się na terenie nowoczesnych osiedli, wyróżniających się niską zabudową oraz ponadczasową estetyką.

Nowe inwestycje deweloperskie w Wieliczce

Oferta jest na tyle zróżnicowana, że praktycznie każdy poszukujący wymarzonego M może znaleźć coś dla siebie. Deweloperzy w Wieliczce posiadają w sprzedaży zarówno mieszkania w budynkach wielokondygnacyjnych, jak i domy w zabudowie szeregowej. Na szczególną uwagę zasługują nowe inwestycje, takie jak: Uroczy Zakątek, Osiedle Kaskada, Osiedle Klonowe 11B, Wieliczka Park czy Królewskie Tarasy. Większość z nich zostanie oddana do użytku w 2022 roku.

Wieliczka jest miejscem szczególnie atrakcyjnym dla osób, które poszukują tańszej alternatywy dla Krakowa. Szacunkowa cena za metr kwadratowy mieszkania w tym mieście wynosi 7 158 zł. Przeciętna wartość nieruchomości w Wieliczce została wyceniona na ponad 400 tys. złotych. W porównaniu z Krakowem różnica cenowa jest diametralna. W stolicy Małopolski trzeba zapłacić średnio 9 400 zł/ m kw. Mieszkania na Starym Mieście kosztują nawet 11 600 złotych za metr kwadratowy.

Nowoczesne osiedla deweloperskie w Wieliczce są usytuowane w spokojnej okolicy i mają dostęp do licznych terenów zielonych oraz wszystkich niezbędnych usług handlowo-usługowych na miejscu. Nowe mieszkania i domy znajdują się w bliskiej odległości od parków, skwerów, przedszkoli, szkół, przychodni, bibliotek czy obiektów sportowych. Na terenie Wieliczki organizowane są także cykliczne wydarzenia kulturalne.

Skomentuj post