Czołowe zderzenie z tirem. Nie żyją cztery osoby. Dwie ofiary to małe dzieci (ZDJĘCIA)

Tragedia miała miejsce w poniedziałek przed południem na drodze krajowej numer 50 w miejscowości Grębiszew w powiecie mińskim. Nie żyją dwaj kierowcy, dwójka małych dzieci, jedna osoba jest w ciężkim stanie – to efekt zderzenia samochodu osobowego z tirem.

„Do wypadku doszło na 207. kilometrze drogi krajowej numer 50 w Grębiszewie. Czołowo zderzył się tir i samochód osobowy, w którym jechała czteroosobowa rodzina. Nie żyje dwójka małych dzieci i ojciec, który kierował autem. Matka jest w ciężkim stanie i będzie transportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Nie żyje również kierowca tira” – powiedział w rozmowie z TVN24 starszy kapitan Kamil Płochocki ze straży pożarnej w Mińsku Mazowieckim.

Płochocki dodał, że dzieci to chłopiec i dziewczynka. W wieku 7 lub 8 i 5 lub 6 lat.

Kobieta w stanie ciężkim 

„Kobieta, która jako jedyna przeżyła tragiczny wypadek koło Mińska Mazowieckiego, jest w bardzo ciężkim stanie” – poinformowała w rozmowie z PAP Justyna Sochacka, rzecznik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie.

Justyna Sochacka dodała, że do akcji ratunkowej zadysponowano dwa śmigłowce. Ostatecznie jednak, poszkodowana kobieta została przetransportowana do szpitala zwykłą karetką.

Utrudnienia na drodze

„Droga jest zablokowana w obu kierunkach. Policjanci zorganizowali objazdy. Informacje o przyczynach wypadku potwierdzimy po wykonaniu wszystkich czynności na miejscu zdarzenia” – powiedziała mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.

Źródło: TVN24, PAP, Fakt.pl
Fot.: PAP/KP PSP Mińsk Mazowiecki