W jednej kolizji brała udział dwójka nietrzeźwych kierowców

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn biorących udział w zdarzeniu drogowym na ulicy Żmigrodzkiej. W kolizji uczestniczyły 3 pojazdy i okazało się, że tylko do stanu trzeźwości jednego z kierujących policjanci nie mieli żadnych zastrzeżeń.

Nietypowe zdarzenie drogowe obsługiwali wrocławscy policjanci na jednej z ulic Psiego Pola. Kolizja, w której kierujący pojazdem nie zachowuje należytej ostrożności i bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu nie jest niczym nadzwyczajnym. To właśnie do takiego zdarzenia doszło na ulicy Żmigrodzkiej, gdzie kierujący Volkswagenem najechał na tył poprzedzającego Opla, a ten siłą uderzenia przemieścił się, uszkadzając osobowego Forda.

„Zarówno kierujący Volkswagenem jak i kierujący Oplem zdecydowali się na poranną przejażdżkę po alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 21-latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a drugi z kierujących 20-latek blisko promil” – podaje starszy sierżant Paweł Noga.

„Nieodpowiedzialni kierujący trafili na najbliższy komisariat policji. Zgodnie z aktualnymi przepisami prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności” – dodaje starszy sierżant.

Źródło: KMP Wrocław
Oprac.: Michał Reszczyński