Limanowa. Wyłudzili od staruszki ponad 13 tys. zł. Teraz są w rękach policji

Limanowscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które wyłudziły od starszej kobiety ponad 13 tys. zł metodą „na policjanta ”.

Kilka dni temu, policjanci z Limanowej zostali powiadomieni o oszustwie metoda na tzw. „policjanta”. Do 90-letniej kobiety pod numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta, który poinformował, że jej syn spowodował wypadek drogowy. „Policjant” zasugerował starszej pani, żeby wpłaciła pieniądze bo inaczej jej syn pójdzie do więzienia. Kobieta oświadczyła, że nie posiada żądanej sumy ale przekaże wszystkie pieniądze jaki posiada. I tak, po krótkim czasie przed jej drzwiami pojawił się kurier, któremu seniorka przekazała ponad 13 tysięcy złotych myśląc, że pomaga synowi.

„W toku intensywnych czynności wykrywczych limanowscy policjanci ustalili 30-letniego mężczyznę mieszkańca Krakowa, który stał za tym oszustwem. Nie było go pod adresem zamieszkania i policjanci rozpoczęli jego poszukiwania.  Ten, zdając sobie sprawę, że się nie ukryje sam zgłosił się na Policję i został zatrzymany. Okazało się również  że pomagała mu  23-letnia kobieta z terenu Myślenic, która również została zatrzymana” – podaje KPP w Limanowej.

Po zebraniu materiału dowodowego, śledczy przedstawili 30-letniemu mężczyźnie zarzut oszustwa a 23-latce zarzut pomocnictwa przy tym przestępstwie.  Sąd wobec mężczyzny zastosował tymczasowy  areszt na trzy miesiące a wobec kobiety zastosowano poręczenie majątkowe oraz dozór policyjny. Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze z Limanowej nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Za to przestępstwo może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Limanowej
Oprac.: Michał Reszczyński