Oświęcim. Przez kilka miesięcy znęcał się nad swoją matką

Śledczy zajęli się 40-latkiem z Oświęcimia, który od kilku miesięcy znęcał się nad matką. Prokurator nakazał mu się wyprowadzić i zakazał zbliżać się do matki. Grozi mu 5 lat więzienia – podała w środę rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka.

O pomoc do policji zwróciła się 66-letnia matka. „Z jej relacji wynikało, że nietrzeźwy syn oprócz wszczynania awantur i agresji słownej, wielokrotnie dopuszczał się wobec niej gróźb karalnych, a także wymuszał pieniądze. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą. Mężczyzna został zatrzymany” – powiedziała Jurecka.

Rzecznik stwierdziła, że policjanci szybko zebrali dowody świadczące o tym, że 40–latek od kilku miesięcy znęcał się psychicznie nad swoją matką. Usłyszał już zarzut. Grozi mu 5 lat więzienia.

„Mając na celu ochronę pokrzywdzonej prokurator zastosował wobec podejrzanego nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania oraz policyjny dozór” – informuje Małgorzata Jurecka.

Policjantka poinformowała, że osoby pokrzywdzone przemocą oraz znajdujące się w trudnych sytuacjach życiowych uzyskają wsparcie i pomoc w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu. Z jego pracownikami można kontaktować się osobiście, telefonicznie lub mailowo: (33) 476 01 03, 510 74 573 lub e-mail: wsparcie@akcja.pl.

Źródło: PAP
Oprac.: Michał Reszczyński