Zderzenie trzech samochodów w Strudze. Apel policji

W Strudze na drodze prowadzącej do Lubomina doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. We wtorek, 20 lipca, około godziny 15:00 zderzyły się trzy samochody osobowe. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Z ustaleń wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego wynika, że 36-letnia mieszkanka Jeleniej Góry, w wyniku nieprawidłowego manewru wymijania, kierowanym przez siebie samochodem zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącą prawidłowo z przeciwnego kierunku innym pojazdem 42-letnią poznanianką. Siłą bezwładności samochód poszkodowanej uderzył jeszcze w trzeci z pojazdów kierowany przez 32-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego. Jedna z kierujących trafiła do szpitala. Na szczęście z niegroźnymi dla życia obrażeniami ciała. Ruch w tym miejscu przez kilkadziesiąt minut był utrudniony. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne rozbitych pojazdów.

„W związku z tym zdarzeniem apelujemy po raz kolejny do osób prowadzących różnego typu pojazdy o zachowanie ostrożności na drogach. Pamiętajmy, aby wyprzedzać tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym” – apeluje Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, podkom. Marcin Świeży.

„Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem, tak jak w podanym powyżej przypadku. Warto także wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej. Pamiętajmy, aby w podróż samochodem, szczególnie w dłuższe trasy, zawsze wybierać się wypoczętym” – dodaje podkom. Marcin Świeży.

Źródło/Fot.: KMP w Wałbrzychu
Oprac.: Michał Reszczyński