Olkusz. Pijany kierowca śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku

Do tragedii doszło w środę, 21 lipca, w godzinach popołudniowych. Na drodze krajowej nr 94 na przejściu dla pieszych pijany kierowca hondy śmiertelnie potrącił pieszego. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia.

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych w pobliżu ulicy Cegielnianej w Olkuszu na drodze krajowej nr 94, na pasie ruchu w kierunku Katowic. 48-letni kierowca hondy potrącił przechodzącego przez przejście mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

„Dyżurny policji natychmiast ogłosił komunikat za kierowcą i poszukiwanym pojazdem. Zaraz po otrzymaniu informacji  dzielnicowi z Olkusza, którzy byli w pobliżu zdarzenia, zauważyli pojazd i natychmiast zatrzymali jego kierowcę. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca hondy ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie” – podaje KPP w Olkuszu.

Dodatkowo mężczyzna za jazdę po alkoholu miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązywał do 05.05.2023 roku.

Niestety pomimo akcji reanimacyjnej nie udało się uratować 35-letniego mieszkańca gminy Klucze.

Na miejscu wypadku pracują policjanci, prokurator  i technik kryminalistyki ustalając okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia drogowego.

Źródło/Fot.: KPP w Olkuszu
Oprac.: Michał Reszczyński