wybił szybę

Ze złości wybił szybę w radiowozie

Do niecodziennej sytuacji doszło w Wieliczce. 27-latek chcąc wyładować swoją złość wybił głową szybę w radiowozie. Za zniszczenie mienia grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności. 

Do zdarzenia doszło 25 lipca br. około godziny 24. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie Wieliczki ma miejsce awantura.

Mundurowi pozostawili radiowóz przed kamienicą gdzie miała miejsce interwencja i udali się do mieszkania by podjąć czynności. Wśród uczestników zdarzenia w mieszkaniu był 27-latek, który po zakończeniu czynności przez funkcjonariuszy, miał udać się do domu. Mundurowi pozostali w miejscu interwencji przeprowadzając jeszcze rozmowę z pozostałymi jej uczestnikami. Kiedy wrócili do radiowozu, zastali rozbitą tylną szybę w pojeździe. W rozmowie ze świadkami zdarzenia ustalili, że uszkodzenia dokonał mężczyzna, który chwilę wcześniej wyszedł z kamiennicy. Według relacji świadka, sprawca podszedł do radiowozu i głową rozbił tylną szybę a następnie oddalił się w kierunku centrum miasta – informuje KPP w Wieliczce.

Policjanci po kilkunastu minutach zatrzymali 27- letniego sprawcę przestępstwa, który na głowie miał widoczne otarcia naskórka oraz stłuczenia. Sprawca przyznał, że głową rozbił szybę ponieważ „zdenerwował się” na interweniujących policjantów. Za zniszczenie mienia grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.