rekord Europy

Świetny występ i rekord Europy polskiej sztafety

Tego zupełnie się nie spodziewaliśmy. Polska sztafeta mieszana 4×400 metrów awansowała do finału IO z najlepszym czasie. Jest to także nowy rekord Europy. Po dyskwalifikacji Amerykanów stała się także głównym faworytem do złota. 

Piątek nie był do końca szczęśliwy dla naszych lekkoatletów. Trzeba jednak przyznać, że poziom eliminacji był bardzo wysoki. Paulina Guba oraz Klaudia Kardasz odpadły z rywalizacji w pchnięciu kulą. Do finału nie dostali się także, żegnający się z Igrzyskami Olimpijskimi Piotr Małachowski oraz Bartłomiej Stój. W eliminacjach na 800 metrów do półfinału awansowała Joanna Jóźwik. Odpadły Angelika Sarna oraz Anna Wielgosz.

Rekord Europy i najlepszy wynik sztafety mieszanej 

Już w sobotę możemy zdobył pierwszy medal na bieżni w Tokio. Nasza sztafeta mieszana 4×400 metrów w składzie Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart – Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Kajetan Duszyński wygrała swój bieg w czasie 3.10,44 i ustanowiła nowy rekord Europy.

Polacy stali się głównymi faworytami zmagań, gdyż nie wystąpili w najmocniejszym składzie. A już ten pokazał, że nasi 400-metrowcy są znakomicie przygotowani do Igrzysk Olimpijskich. Dodatkowo zdyskwalifikowani zostali Amerykanie oraz reprezentacja Dominikany, a więc kandydaci do dwóch medali.

fot. Youtube Eurosport