Sensacja. Złoty medal sztafety mieszanej!!!

Sensacja stała się faktem. Polska zdobyła pierwszy złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty oraz Kajetan Duszyński wygrała sztafetę mieszaną 4×400 metrów pokonując m.in. Amerykanów!!! Nasi reprezentanci pobili rekord Europy.

Co to był za bieg!!! Złoty medal i kolejny rekord Europy, a w pokonanym polu USA, Dominikana oraz Holandia. Jak przebiegał ten bieg? Świetnie z bloków wyszedł Karol Zalewski, następnie w czołówce biegły Natalia Kaczmarek oraz Justyna Święty. Na prowadzeniu znajdowała się Dominikana, a w walce o medale pozostawały także Polska, Holandia oraz sztafeta USA. Na ostatniej zmianie swoją życiową formę po raz kolejny pokazał Kajetan Duszyński, który wyprowadził nas na prowadzenie i utrzymał aż do mety. Pierwsze złoto w Japonii stało się faktem. Trzeba przyznać, że jest to pierwsza sensacja w wykonaniu biało-czerwonych.

Warto zaznaczyć, że złote medale otrzymają także świetnie spisujący się wczoraj Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan oraz Małgorzata Hołub-Kowalik, którzy pobili rekord Europy i z najlepszym czasem wprowadzili sztafetę do finału. Dziś rekord ten został po raz kolejny poprawiony i wynosi 3:09,87. Srebrny medal zdobyła reprezentacja Dominikany, a na najniższym stopniu podium stanęli biegacze i biegaczki z USA.