Tadeusz Michalik

Srebro dwójki Naja/Puławska. Tadeusz Michalik z brązem

Wtorek 3 sierpnia był najlepszym dniem dla polskich olimpijczyków. Oprócz złota Anity Włodarczyk oraz brązu Malwiny Kopron srebrny krążek zdobyła kajakarska dwójka na 500 metrów Karolina Naja i Anna Puławska. Na najniższym stopniu podium dość sensacyjnie stanął w zapasach w stylu klasycznym Tadeusz Michalik.

Kajakarki ze srebrem

Finały kajakarskie nie zaczęły się dla Polaków optymistycznie. Marta Walczykiewicz (K1 200) już cieszyła się z brązu, jednak jak się okazało w wynikach nie uwzględniono Hiszpanki i nasza zawodniczka musiała zadowolić się „tylko” czwartym miejscem. Na siódmej lokacie zmagania zakończyła męska dwójka w kanadyjkach na dystansie 1000 metrów w składzie Wiktor Głazunow/Tomasz Barniak.

Niepowodzenia na całe szczęście zakończyły się wspaniałym sukcesem. W niezwykle wyrównanej stawce w dwójce kajakowej na 500 metrów Polki w składzie Karolina Naja oraz Anna Puławska zajęły drugie miejsce, przegrywając ze świetnymi Nowozelandkami.

Tadeusz Michalik z brązem

Świetny bilans dnia dopełnił w zapasach (styl klasyczny) Tadeusz Michalik. Brat brązowej medalistki olimpijskiej z Rio (Monika Michalik) w znakomitym stylu pokonał Węgra w nieco ponad minutę walki. To była prawdziwa deklasacja zawodnika, który jeszcze nie tak dawno przeszedł dwie operacje na serce i jego kariera wisiała na włosku. Jak widać nawet po takich przejściach można zdobywać szczyty…