Wojciech Nowicki

Złoty Wojciech Nowicki, brązowy Paweł Fajdek!!! (FILM)

Kolejny fantastyczny dzień w wykonaniu naszych lekkoatletów w Tokio. W rzucie młotem triumfował Wojciech Nowicki, który uzyskał rekord życiowy wynikiem 82.52. Brązowy medal zdobył Paweł Fajdek, który tym samym po raz pierwszy w bogatej karierze stanął na olimpijskim podium. Biało-czerwonych rozdzielił sensacyjnie Norweg Henriksen. 

Wojciech Nowicki od początku pokazał wysoką formę i dużą odporność psychiczną. Już w pierwszym rzucie posłał młot na odległość 81 metrów i 18 centymetrów. W każdym kolejnym rzucie przekraczał 81 metr i ostatecznie zwyciężył z rezultatem 82.52. Po brązie w Rio nasz miotacz nie dał rywalom żadnych szans i pewnie zgarnął pierwsze w karierze złoto olimpijskie.

Dużo stresu mieliśmy natomiast po pierwszych czterech próbach Pawła Fajdka. Nasz czterokrotny złoty medalista Mistrzostw Świata przełamał „klątwę” z poprzednich dwóch IO i w piątym rzucie posłał młot bardzo daleko. 81 metrów i 53 centymetry dały naszemu zawodnikowi brązowy medal.

Srebro sensacyjnie padło łupem Norwega Eivinda Henriksena, który pobił swój rekord życiowy o niespełna trzy metry. To sporego kalibru sensacja na arenie lekkoatletycznej.

fot. PZLA