Obostrzenia przy czwartej fali zostaną wprowadzone do regionów z niską liczbą osób zaszczepionych

Szef resortu zdrowia, który był gościem „Rozmowy w samo południe” w Radiu RMF stwierdził, że ewentualne obostrzenia obejmą regiony, gdzie najmniej ludzi przyjęło szczepionki. 

„Zdecydowanie na poziomie województwa będę rekomendował takie działania. Będziemy też kierowali się zasadą, żeby osoby zaszczepione w jak najmniejszym stopniu ponosiły koszt działania tych osób, które zaniechały, czyli osób nieszczepiących się” – powiedział Niedzielski.

Firmy, które będą potrafiły będą potrafiły wykazać, że mają zaszczepionych pracowników nie będą poddawane obostrzeniom. „To samo będzie dotyczyło klientów, ale wszystko będzie zależało od tego, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiczna” – mówił.

„Jeżeli patrzymy na nastroje społeczne, głosy, dyskusje to też chcielibyśmy robić wszystkie kroki w pewnym poszanowaniu wolności i praw obywatelskich i jeżeli będą decyzje, które ograniczają różne działalności to one właśnie wychodząc w kierunku poszanowania tych wolności i praw obywatelskich muszą uszanować perspektywę praw osób, które się zaszczepiły i nie powinny ponosić takich kosztów” – dodał.

Źródło: PAP
Oprac.: Michał Reszczyński