Dawid Tomala

Sensacja!!! Dawid Tomala mistrzem olimpijskim!!!

Największa sensacja na IO w Tokio dla biało-czerwonych stała się faktem. Dawid Tomala zdobył złoty medal w chodzie sportowym na 50 kilometrów. Polak zdominował rywalizację i mimo zwolnienia na ostatnich kilometrach przyszedł na metę w czasie 3:50,08. 

W rywalizacji na najdłuższym lekkoatletycznym dystansie wystartowało trzech Polaków: Dawid Tomala, Artur Brzozowski oraz Rafał Augustyn. Od początku rywalizacji na czołowym miejscu szedł Tomala, natomiast w czołowej grupie trzymał się Brzozowski.

Przed 30 kilometrem zaatakował Dawid Tomala. W pewnym czasie miał już ponad 3 minuty przewagi nad ścigającymi go rywalami. Polak utrzymywał przewagę i mimo iż na ostatnich kilometrach zdecydowanie zwolnił, wyprzedził o 36 sekund Niemca Jonathana Hilberta. Trzecie miejsce padło łupem Kanadyjczyka Evana Dunfee.

Na dwunastej pozycji rywalizację ukończył Artur Brzozowski, natomiast do mety nie udało się dotrzeć Rafałowi Augustynowi. Historia pisze się na naszych oczach. Mamy następcę Roberta Korzeniowskiego!!!