Przewidywana pogoda na ten tydzień

Według doniesień IMGW w tym tygodniu pogoda będzie zmienna. Najcieplej będzie w weekend. W niektórych miejscach termometry pokażą nawet 30 stopni.

Według informacji od IMGW zachmurzenie będzie większe we wtorek i w środę. Na północy, na wschodzie i w centrum kraju przelotnie popada, ale też zagrzmi.

Noce będą umiarkowanie ciepłe, z temperaturą od 11 do 17 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie w dolinach górskich.

“W czwartek i piątek możemy liczyć na poprawę pogody, więcej słońca. Należy jednak podejść do tej obietnicy z dużym dystansem, jak zwykle do prognoz na kilka dni do przodu” – informuje IMGW.

W czwartek ma przelotnie popadać, a dzień upłynie bez większych zmian w temperaturze, od 20 do 25 stopni. “W piątek nie powinno padać, cieplej na zachodzie Polski, do 29 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i zachodni” – czytamy w prognozie.

Ocieplenie czeka nas w sobotę i w niedzielę, ale też przelotne opady deszczu i burze. “Temperatura maksymalna od 23, 25 stopni C na północy i zachodzie do 29, 30 stopni C na południu. Cieplejsze też będą noce, od 13 do 19 stopni C. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h” – prognozuje IMGW.

Źródło: PAP
Oprac.: Michał Reszczyński