marihuany

Plantacja marihuany w powiecie nowotarskim zlikwidowana (ZDJĘCIA)

Do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi 31-letniemu mieszkańcowi gminy Raba Wyżna. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu oraz Komisariatu w Rabce-Zdroju zlikwidowali plantacje marihuany, na której znajdowało się blisko 2,5 tysiąca krzewów.

Nowotarscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informacje, że na terenie  gminy Raba Wyżna ma znajdować się kilka miejsc, w których rosną konopie indyjskie. W wyniku poczynionych ustaleń zlokalizowano 4 plantacje konopi. Wszystkie one usytuowane były  na zboczu jednego ze wzgórz, w miejscu niezamieszkałym i mocno zalesionym. Łącznie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 2400 krzewów.

Mieszkaniec gminy Raba Wyżna zatrzymany 

– Policjanci rozpoczęli ustalanie „właściciela” plantacji.  9 sierpnia br zatrzymano 31-letniego mieszkańca tej samej gminy, u którego w wyniku przeprowadzanego przeszukania domu również ujawniono kilka krzewów. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty w tej sprawie – informuje KPP w Nowym Targu.

Za  przestępstwo uprawy konopi indyjskich, która może  dostarczyć znacznej ilości ziela konopi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Nowym Targu