małopolskich uzdrowisk

Ponad 8 milionów dla małopolskich uzdrowisk

8 milionów 409 tysięcy złotych otrzyma z budżetu państwa osiem małopolskich uzdrowisk. Środki będą mogły być wykorzystane na realizację zadań związanych z utrzymaniem funkcji leczniczych miejscowości. Informację o finansowaniu przekazał Małopolski Urząd Wojewódzki.  

Wsparcie finansowe otrzyma osiem uzdrowiska w Małopolsce: Krynica-Zdrój, Muszyna, Piwniczna-Zdrój, Rabka-Zdrój, Sękowa, Szczawnica, Uście Gorlickie oraz Kraków. Fundusze będą mogły być przeznaczone na takie działania jak remonty dróg, chodników i oświetlenia czy chociażby na utrzymanie infrastruktury, czystości i dróg na terenie gmin uzdrowiskowych.

– Przykładowo gmina Uście Gorlickie otrzymane środki spożytkuje nie tylko na utrzymanie pijalni, ale także parku wodnego, boiska Orlik i lodowiska oraz Centrum Produktu Regionalnego i Turystycznego w Wysowej-Zdroju – informuje biuro prasowe Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Finansowanie gmin uzdrowiskowych z budżetu państwa polega na wpływie środków pieniężnych w wysokości pobranej opłaty uzdrowiskowej w roku poprzedzającym rok bazowy.