do Afganistanu

Pierwszy samolot wkrótce wyleci do Afganistanu

Premier RP Mateusz Morawiecki poinformował o wysłaniu na terytorium Afganistanu samolotu. – Na moje polecenie wkrótce wylatuje pierwszy samolot do Afganistanu, który posłuży do ewakuacji osób wymagających naszej opieki – poinformował w mediach społecznościowych premier. Zaapelował także do polityków opozycji i osób publicznych o nienakręcanie społecznych emocji. 

Jak informuje premier Polska nie zapomina o swoich sojusznikach oraz przyjaciołach. W związku z tym wkrótce wyleci do Afganistanu pierwszy samolot. Ma on posłużyć do ewakuacji osób wymagających opieki. Mateusz Morawiecki podkreślił, że operacja ta była planowana od wczoraj.

Apel do polityków opozycji 

– Mam również apel do polityków i osób publicznych, aby nie wykorzystywały dramatycznej sytuacji w Afganistanie do nakręcania społecznych emocji – podkreślił premier RP Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że priorytetem jest przede wszystkim bezpieczeństwo osób działających dla Polski na terenie Afganistanu.

Szef rządu napisał również, że część działań ze względu na obecną sytuację musi być niejawna. Zaapelował także o odpowiedzialność.