Lille

Samolotem z Krakowa do Lille i Budapesztu

Sieć połączeń lotniczych z Krakowa wciąż się rozszerza. Nowymi kierunkami, do których będziemy mogli dostać się z lotniska w Balicach jest stolica Węgier Budapeszt oraz francuskie Lille. Inauguracja będzie mieć miejsce 1 listopada. 

Znamy już dni lotów w oba kierunki. Do stolicy Węgier udamy się w poniedziałki, środy oraz piątki, natomiast do Lille w poniedziałki i piątki. Inauguracja lotów odbędzie się pierwszego dnia listopada.

Prezes Kraków Airport Radosław Włoszek podkreśla, iż połączenia jeszcze bardziej zwiększą atrakcyjność regionu. – Mamy nadzieję, że dzięki tym dwóm połączeniom Kraków i Małopolska zyskają kolejnych turystów z nad Dunaju i Flandrii.

Ważnym aspektem, jak podkreśla prezes Włoszczek jest zwiększenie ruchu pasażerskiego na krakowskim lotnisku w okresie wakacyjnym. Jednak dopiero najbliższe miesiące według niego pokażą, jak po pandemii radzić sobie będzie branża lotnicza. Zadecyduje o tym okres jesienno-zimowy.

Drugie lotnisko w Polsce pod względem ilości pasażerów

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. Z powodu pandemii koronawirusa w całym zeszłym roku obsłużył blisko 2,6 mln pasażerów, czyli o 69 proc. mniej niż rok wcześniej. W tym roku ruch na lotnisku rośnie z miesiąca na miesiąc – w lipcu było to blisko 383,4 tys. pasażerów.

Krakowskie lotnisko w obecnie obowiązującej letniej siatce połączeń ma ponad 140 połączeń – w tym 10 nowych – do 32 krajów, które obsługuje 19 linii lotniczych.(PAP)