Tragedia nad Dunajcem

Tragedia nad Dunajcem. Utonął 72-latek

Tragedia nad Dunajcem w Mikołajowicach. 72-latek, który spędzał tam niedzielne popołudnie utonął, a ciało zauważył płynący rzeką kajakarz. Dochodzenie w sprawie wypadku prowadzą policjanci z Tarnowa. 

Jak wynika z policyjnych ustaleń,  tarnowianin wybrał się z kolegą nad rzekę. Było upalnie, więc starszy z nich wszedł do wody, aby się ochłodzić. Przy drugim brzegu zniknął koledze z pola widzenia. Ten, nie mogąc się doczekać się współtowarzysza udał się do domu.

– Nietrzeźwego mężczyznę policjanci zastali w miejscu zamieszkania. Miał prawie 2,5 promila. Niestety, jego kolegi nie udało się uratować. Ciało ofiary zostało wyłowione z rzeki przez strażaków kilkaset metrów za mostem w Zgłobicach.  Na miejscu pracowała grupa śledczych z prokuratorem rejonowym. Obecnie zajmują się oni  wyjaśnianiem przyczyn tragicznej śmierci mężczyzny – informuje Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

Apelujemy i prosimy o zachowanie ostrożności w kontaktach z wodą i korzystanie wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk. To pierwsze utonięcie w sezonie letnim na terenie powiatu tarnowskiego. Zróbmy wszystko aby było ostatnim.

źródło: KMP w Tarnowie