Andrzej Gut-Mostowy

Andrzej Gut-Mostowy zostaje w rządzie

Podhalański poseł Porozumienia Andrzej Gut-Mostowy zostaje w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Poinformował o tym w mediach społecznościowych, wygłaszając specjalne oświadczenie. Wcześniej został mianowany Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. 

Andrzej Gut-Mostowy według publicystów wydawał się być jedną z osób, które wraz z Jarosławem Gowinem opuszczą rząd Zjednoczonej Prawicy. Tuż po odwołaniu w funkcji wicepremiera przewodniczącego Porozumienia, do dymisji podał się również poseł z Podhala.

Jak się jednak później okazało, w głosowaniach m.in. dotyczących ustawy nazwanej przez większość mediów i polityków „Lex TVN” czy reasumpcji poseł Gut-Mostowy nie stanął po stronie opozycji. Tym samym wszyscy czekali na kolejne doniesienia w jego sprawie.

Andrzej Gut-Mostowy zostaje w rządzie

W mediach społecznościowych Andrzej Gut-Mostowy wydał oświadczenie. – Dwa lata temu w ramach Zjednoczonej Prawicy umówiliśmy się na wspólną pracę dla dobra Polski. Uznałem, że wszelkie działania które by miały podważyć tę umowę, które miały by doprowadzić do upadku tego rządu, do przedterminowych wyborów są niedobre i szkodliwe. Dlatego w imię dotrzymywania umów, ale i także odpowiedzialności za Polskę uznałem, że lepsze będzie ustabilizowanie sytuacji w Parlamencie i podjęcie takich działań, które pomogą nam pracować przez najbliższe dwa lata – mówił poseł i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Podkreślił, że sprawy turystyki były przez ostatnie miesiące bardzo ważne dla Polski. Poseł mówił, jak bardzo istotnym elementem było wprowadzenie Bonu Turystycznego, szczególnie dla samorządu i górskich gmin. – Dlatego w imię odpowiedzialności, ale także w imię dotrzymywania umów jestem zaszczycony że pan premier zaproponował mi dalszą pracę dla dobra turystyki. Przyjąłem tę nominację i mam nadzieję, że najbliższe miesiące, lata pokażą że była to decyzja dobra dla Polski i decyzja, która pomoże wielu regionom Polski dalej rozwijać turystykę – dodał Andrzej Gut-Mostowy.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii

We wtorek 17 sierpnia poseł Andrzej Gut-Mostowy wrócił na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Tym samym Porozumienie traci swojego kolejnego przedstawiciela.