pizzę

Kosztowny wyjazd po pizzę. Mężczyzna był pijany…

Wiele osób po alkoholu traci głowę i zdrowy rozsądek. Tak było w przypadku 32-letniego mieszkańca powiatu limanowskiego, który miał ochotę zjeść pizzę. Problem w tym, iż prowadził samochód mając we krwi ponad dwa promile alkoholu i dodatkowo posiadając zakaz prowadzenia pojazdów. 

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godz. 22 przed jednym z lokali gastronomicznych w powiecie bocheńskim. Policjant, który na co dzień pełni służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym w bocheńskiej komendzie, zauważył dwóch mężczyzn, którzy chwiejnym krokiem szli w stronę zaparkowanego nieopodal forda.

– Jeden z nich usiadł za kierownicą i zaczął odjeżdżać. Widząc to, policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę otwierając drzwi i odbierając kluczyki pojazdu. Funkcjonariusz natychmiast wezwał umundurowanych kolegów, którzy zbadali trzeźwość 32-latka, mieszkańca powiatu limanowskiego. Wynik? Ponad 2 promile alkoholu we krwi. Po jego sprawdzeniu, okazało się, że mężczyzna posiada także sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Oświadczył, że przyjechał tyko po zamówioną w lokalu pizzę – relacjonuje zdarzenie KPP w Bochni.

Za jazdę z zakazem prowadzenia pojazdów grozi od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności. Za jazdę pod wpływem alkoholu do 2 lat więzienia.

źródło: Małopolska Policja