Kazimierz Konopka

Zmarł były wójt gminy Ochotnica Dolna Kazimierz Konopka

Smutna wiadomość nadeszła z gminy Ochotnica Dolna. Po ciężkiej walce z chorobą w wieku 72 lat zmarł Kazimierz Konopka – były wójt gminy Ochotnica Dolna w latach 1998-2014. Włodarz gminy Tadeusz Królczyk ogłosił żałobę, która potrwa od 19 do 22 sierpnia włącznie. 

Kazimierz Konopka to jeden z tych samorządowców, którzy sprawowali długoletnią władzę w gminie. – Pan Kazimierz funkcję Wójta pełnił przez 16 lat – od 1998 roku aż po 2014 r. Wykonał wiele niezwykle ważnych  inwestycji w Ochotnicy i Tylmanowej m. in. inwestycje związane z kanalizacją, które w tym czasie objęły teren niemal całej gminy, inwestycje drogowe  i mostowe – w tym m. in.  duży most w Tylmanowej, który umożliwia bezpieczną komunikację po obu stronach Dunajca, jak również budowa wież widokowych, w które miał ogromny wkład – od złożenia wniosku po wykonanie. Na osobną uwagę zasługują inwestycje poczynione za rządów Pana Kazimierza Konopki w infrastrukturę oświatową – w tym przede wszystkim budynki szkolne,  kulturalną – w tym budynki WOKów, a także remizy Ochotniczych Straży Pożarnych – pisze w specjalnym oświadczeniu Tadeusz Królczyk.

Kazimierz Konopka – człowiek odważny 

Wójt gminy Ochotnica Dolna podkreśla także zasługi byłego włodarza. To dzięki jego pomocy i orędownictwu, przyśpieszone zostały prace nad budową schroniska na Lubaniu.

– Pan Kazimierz Konopka, zanim został wójtem, był także wspaniałym pedagogiem i nauczycielem, radnym gminnym, a w obecnej kadencji sprawował funkcję radnego  sołeckiego w Tylmanowej – wspomina zmarłego wójt Królczyk i dodaje – był człowiekiem odważnym, kierującym się rozwagą w podejmowaniu trudnych decyzji, stanowczym, dążącym do celu, ale zatroskanym o dobro lokalnej społeczności. Cechowała go wyrozumiałość i życzliwość wobec innych. Zawsze uśmiechnięty i z ogromnym poczuciem humoru. W obecnej kadencji od samego początku wspierał nas swoim doświadczeniem i pomysłami, nigdy nie odmawiając pomocy.

Kondolencje włodarzy gminy Ochotnica Dolna

– Pogrążonej w smutku Rodzinie składamy wyrazy współczucia. Dziękujemy za ogromny wkład w rozwój Ochotnicy i Tylmanowej oraz w rozwój samorządu. Cała Gmina Ochotnica Dolna – wszyscy mieszkańcy i pracownicy Urzędu – łączymy się z Państwem w smutku i żalu – czytamy na stronie gminy.

Wójt Królczyk poinformował również o wprowadzeniu żałoby na terenie gminy Ochotnica Dolna, która potrwa od 19 do 22 sierpnia włącznie.

fot. Ochotnica.pl

Skomentuj post