zasnął za kierownicą

Blisko tragedii w Osieku. Kierowca zasnął za kierownicą (ZDJĘCIA)

Ta podróż mogła zakończyć się tragedią. W miejscowości Osiek, znajdującej się w powiecie oświęcimskim samochód prowadzony przez 46-latka uderzył w ogrodzenie dwóch posesji. Rodzina wyszła ze zdarzenia bez szwanku, pomimo dużych uszkodzeń pojazdu. Kierowca po prostu zasnął za kierownicą.  

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 46 – letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego,  kierując samochodem marki Skoda Octavia stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z jedni uszkadzając ogrodzenia dwóch posesji.

– W wyniku zdarzenia ani kierujący, ani też jego żona i 11 letni syn, nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała. Sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi.  W rozmowie z mężczyzną policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt,  iż wracając z letniego wypoczynku zasnął za kierownicą – informuje KPP w Oświęcimiu.

Zmęczenie przyczyną wypadków

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków.   Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć pierwszych objawów zmęczenia.

– Jeśli czujemy, że prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć, choć do domu pozostało już niewiele kilometrów – ostrzega oświęcimska policja.

źródło: Małopolska Policja