Biała Gwiazda

Biała Gwiazda wraca na zwycięski szlak!!!

Bramka Yawa Yeboaha była ozdobą meczu Wisły Kraków z Górnikiem Łęczna w piątek kolejce piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Biała Gwiazda pokonała rywali 3:1 i wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli.

To co zrobił w 49 minucie Yaw Yeboah przejdzie z pewnością do historii naszych rodzimych rozgrywek. Zabawił się w polu karnym z piłkarzami drużyny gości i w cudowny sposób zdobył bramkę na 2:0. Jednak wszystko zaczęło się w 20 minucie kiedy wynik spotkania otworzył czeski środkowy pomocnik Michal Skvarka. Chwilę później bramkę zdobył Brown Forbes, jednak sędzia dopatrzył się spalonego.

Wisła pewnie dążyła do zwycięstwa

Druga część spotkania po bramce Yeboaha była już bardziej wyrównana, jednak to krakowska Wisła podwyższyła prowadzenie na 3:0. Gola, tym razem prawidłowego zdobył kostarykański napastnik Feliciano Brown Forbes.

Piłkarze Górnika chcieli za wszelką cenę zdobyć honorową bramkę. Jednak na listę strzelców nie wpisał się piłkarz z Łęcznej, ale wiślacki stoper Michal Frydrych, który samobójczym trafieniem ustalił wynik spotkania.

Wisła Kraków wygrała drugie spotkanie w sezonie i awansowała na czwarte miejsce w tabeli. Piłkarze z Krakowa zaprezentowali się na tle rywali bardzo dobrze. Trzeba jednak pamiętać, że póki co to rywale są czerwoną latarnią PKO Ekstraklasy.