Jakub Szymański

Jakub Szymański brązowym medalistą Mistrzostw Świata juniorów

Wspaniały sukces polskiego lekkoatlety na Mistrzostwach Świata juniorów w Nairobi. Jakub Szymański został brązowym medalistą w biegu na 110 metrów przez płotki. Zwyciężył, z fantastycznym rekordem świata Francuz Sasha Zhoya.

Drugi medal dla polskiej reprezentacji na juniorskim czempionacie w Kenii zdobył Jakub Szymański. Nasz płotkarz w biegu finałowym na 110 metrów przez płotki słabo wystartował, ale na dystansie wyprzedzał kolejno zawodników i na finiszu był trzeci, z wyrównanym rekordem życiowym 13.43 sekundy. To trzeci medal w historii na tym dystansie po srebrze Tomasza Ścigaszewskiego oraz złocie Artura Nogi.

Fantastyczny rekord świata pobił Francuz Sasha Zhoya. Nowy mistrz świata juniorów pokonał dystans 110 metrów przez płotki w czasie 12.72 sekundy. Przypomnijmy jednak, że juniorzy pokonują płotki nieco niższe od seniorów. Ich wysokość to 99 centymetrów.