Mateusza Kołodziejskiego

MŚJ w Nairobi: srebro Kornelii Lesiewicz, brąz Mateusza Kołodziejskiego

Kolejne dwa medale dla Polski na Mistrzostwach Świata juniorów w Nairobi. W stolicy Kenii srebro na dystansie 400 metrów zdobyła Kornelia Lesiewicz. Brązowy krążek zawiśnie natomiast na szyi Mateusza Kołodziejskiego w rywalizacji skoczków wzwyż.

Świetny bieg w wykonaniu 18-letniej Kornelii Lesiewicz. Zawodniczka po raz pierwszy w karierze złamała barierę 52 sekund i z czasem 51.97 sekundy zdobyła srebrny medal. Jest to nowy rekord życiowy Polki i przede wszystkim medal najważniejszej juniorskiej imprezy. Wygrała Nigeryjka Imaobong Nse Uko z rezultatem 51.55.

Brąz Mateusza Kołodziejskiego

Nasz skoczek wzwyż był stawiany w roli głównego faworyta obok Izraelczyka Yonathana Kapitolnika. Tym razem jednak nie udało się powalczyć o złoto i nasz reprezentant z rezultatem 2 metrów i 17 centymetrów ukończył rywalizację na trzeciej pozycji. Zwycięzca Kapitolnik uzyskał znakomity wynik 2 metrów i 26 centymetrów.