przez 71-latka

13-latka, która została wykorzystana seksualnie przez 71-latka poroniła

Prokuratura w Kielcach wystosowała wniosek do sądu o odebranie praw rodzicielskich rodzicom 13-letniej dziewczyny. Nastolatka, która trafiła do specjalnego ośrodka wychowawczego została wykorzystana seksualnie przez 71-latka, a następnie poroniła.

Dwa tygodnie temu nastolatka pod asystą policji trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Jak się okazało 13-latka straciła wcześniej dziecko, będąc w szóstym miesiącu ciąży. Dziewczyna mieszkała z matką w jednej z miejscowości w powiecie koneckim.

Według informacji wynikających ze śledztwa Prokuratury Rejonowej Kielce-Zachód dziewczyna urodziła dziecko z domu. Niestety sekcja zwłok nie wykazała, czy dziecko w chwili porodu było żywe.

Ojcem dziecka 71-latek

Kolejną, szokującą informacją jest to, że ojcem dziecka okazał się być 71-letni mężczyzna. Pochodził on także z powiatu koneckiego. Został on aresztowany pod zarzutem współżycia seksualnego z 13-latką za co grozi kara pozbawienia wolności od dwóch do 12 lat.

Wniosek o odebranie władzy rodzicielskiej 

Warto podkreślić, iż konsekwencje poniosą także rodzice 13-latki. Trafiła ona do specjalnego ośrodka wychowawczego. Natomiast Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód skierowała wniosek do Sądu Rejonowego w Kielcach o odebranie władzy rodzicielskiej obojgu rodzicom.

Sprawę przekierowano do Sądu Rejonowego w Końskich. To on zdecyduje o dalszych losach nastolatki i jej rodziców.

fot. zdjęcie poglądowe