do Grecji

Małopolscy strażacy w drodze do Grecji

W poniedziałek 23 sierpnia kilka minut po północy troje strażaków z Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie wyruszyło do Warszawy, skąd udadzą się do Grecji. Około godziny 6 w stolicy odbyła się odprawa pod przewodnictwem Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Macieja Wąsika oraz Komendanta Głównego PSP nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka. 

W dniu 23 sierpnia br. kilka minut po północy trzech strażaków z Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie, którzy weszli w skład kolejnej grupy GFFFV POLNAD wyruszyło do Warszawy gdzie o godz. 6.00 uczestniczyli w odprawie pod przewodnictwem Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Macieja Wąsika oraz Komendanta Głównego PSP nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka grupy 143 strażaków, którzy dokonają w Grecji podmiany osobowej dotychczasowej zmiany, biorącej od dwóch tygodni udział w działaniach gaśniczych.

Odprawę zorganizowano w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 17 Komendy Miejskiej PSP w Warszawie, skąd strażacy udali się na lotnisko aby wylecieć do Aten.

Podziękowania za gotowość

– Dziękuję za Waszą gotowość. Wiem, że Wasza mobilizacja była natychmiastowa. Podkreślam, że to wyjazd na ochotnika. Tym bardziej zasługujecie na podziękowania za to, że jesteście zawsze gotowi nieść pomoc. Nasi ludzie od 2 tygodni w sposób fenomenalny radzą sobie z pożarami w Grecji. Jedziecie kontynuować ich dzieło. Dziękuję Wam za to i proszę, żebyście o siebie dbali i wrócili cali i zdrowi – mówił w trakcie odprawy do funkcjonariuszy nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Misję nowego składu osobowego w Grecji zaplanowano do 5 września, przy czym ostateczny termin będzie uzależniony od rozwoju sytuacji. Powrót strażaków, którzy do tej pory brali udział w akcji na terenie Grecji  zaplanowano jeszcze dziś w godzinach wieczornych.

źródło i foto: KW PSP w Krakowie