przystanku w Tarnowie

Napad na przystanku w Tarnowie

Ten dzień z pewnością zapadnie w pamięci 60-latki. Na przystanku autobusowym w Tarnowie została okradziona z zakupów, które chwilę wcześniej zrobiła w jednym z supermarketów. Kobieta próbowała wyrwać swoje mienie złodziejowi, jednak ten uderzył ją w głowę i straciła przytomność. Na pomoc ruszył rowerzysta. 

Do sytuacji doszło na ulicy Lwowskiej w Tarnowie. Na całe szczęście dla 60-latki do akcji wkroczył przejeżdżający rowerzysta. – Przejeżdżający tamtędy rowerzysta, widząc co się dzieje rzucił się na złodzieja, powalił go na ziemię i trzymając aby nie uciekł, czekał na przyjazd Policji razem z poszkodowaną, która po chwili oprzytomniała i zadzwoniła na numer alarmowy – informuje KMP w Tarnowie.

Jako pierwszy na miejscu pojawił się patrol  Zespołu Przewodników Psów Służbowych tarnowskiej komendy miejskiej.  Mundurowi przejęli 39-latka ujętego przez rowerzystę.

Złodziej był nietrzeźwy

Okazało się, że zatrzymany  był nietrzeźwy. Po nocy spędzonej „za kratkami”  mieszkaniec powiatu usłyszał zarzut usiłowania kradzieży rozbójniczej, zagrożonej karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Policjanci doprowadzili go do prokuratora, który nałożył na niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Nie wiemy kim jest rowerzysta, który nie zawahał się interweniować. Po przekazaniu sprawcy policjantom  pojechał w swoją stronę. Gratulujemy mu odwagi i dziękujemy za postawę.

źródło: Małopolska Policja