1,5 promila

Za kierownicą tira z 1,5 promila alkoholu

Ludzka bezmyślność i głupota nie mają granic. 48-letni obywatel Mołdawii został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze Szczucina. Jak się okazało miał we krwi 1,5 promila alkoholu, mimo tego siedział za kierownicą tira. Teraz grozi mu kara więzienia, jak i nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów. 

W poniedziałek 23 sierpnia przed godziną 20 dyżurny dąbrowskiej Policji odebrał zgłoszenie, że drogą krajową nr 73 w kierunku Kielc porusza się tir, a styl jazdy kierowcy wskazywał, iż może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Niezwłocznie na trasę został wysłany patrol policji.

1,5 promila alkoholu

– Na ul. Kościuszki w Szczucinie funkcjonariusze zobaczyli kierującego samochodem ciężarowym z naczepą, którego zatrzymali do kontroli drogowej. Mundurowi, po otwarciu drzwi kabiny kierowcy, wyczuli silną woń alkoholu. Zachowanie i wygląd 48-letniego obywatela Mołdawii wskazywały, że jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 1,5 promila alkoholu. Pojazd, którym się poruszał pijany obcokrajowiec został zabezpieczony na parkingu strzeżonym, natomiast on sam trzeźwieje w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych dąbrowskiej Policji – informuje KPP w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dalszym losem 48-latka zajmie się sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15, a także wysoka grzywna.

źródło: Małopolska Policja