bieg posła

Bieg posła opozycji przy granicy z Białorusią rodem z filmu „Szybcy i wściekli”

Bieg posła Koalicji Obywatelskiej Franciszka Sterczewskiego jest hitem internetu. Polityk, zmierzający z reklamówką w ręku do uchodźców przy granicy z Białorusią niestety nie dobiegł do celu, ponieważ się wywrócił. Potwierdza się to, co często czytamy w mediach społecznościowych „że gdzie PiS nie może, tam opozycję wyśle”.

W opinii wielu publicystów i polityków takie zachowanie nie przystoi osobie, która zajmuje miejsce w ławach sejmowych. Co najważniejsze, posła Sterczewskiego krytykują także osoby z jego politycznego obozu. Wiceprezydent Białegostoku porównał polityka Koalicji Obywatelskiej do dziecka. – Franek, dzieciaku, przestań lansować się na ludzkim nieszczęściu i odgrywać drugoplanową rólkę w teatrzyku Łukaszenki. Załóż trampki i wracaj do Poznania – napisał na Twitterze Zbigniew Nikitorowicz.

Swoją opinię wyraził również Ryszard Makowski. Satyryk, piosenkarz i dziennikarz w swoim stylu skomentował zachowanie Franciszka Sterczewskiego. – Twarzą opozycji miał być Donald Tusk, a tu zdetronizował go trampkarz Sterczewski. No trochę głupio, tym bardziej, że ponoć Donald Tusk dobrze biega – stwierdził.

Konferencje prasową odwołał Donald Tusk. Może to być także efektem niebezpiecznych i głupich w opinii większości osób zachowań posła Sterczewskiego czy posłanki Jachiry. W Białorusi immunitet nie chroni polskich polityków. – Ci posłowie chcieliby przekroczyć nielegalnie granicę Polski, a tam immunitet ich nie chroni. Mogliby zostać zatrzymani i co wtedy miałoby zrobić Wojsko Polskie, Straż Graniczna? – pytał na antenie TVP Info poseł Robert Gontarz.

Setki memów na temat zachowania posła KO

Na łamach mediów społecznościowych „króluje” poseł Sterczewski. Na Twitterze możemy zobaczyć setki filmów, które w sposób satyryczny przedstawiają „bieg” parlamentarzysty.