Witowicach Górnych

Tragiczna śmierć dwóch mężczyzn w Witowicach Górnych. Troje dzieci w ciężkim stanie w szpitalu

Wielka tragedia w powiecie nowosądeckim. Samochód osobowy zderzył się w Witowicach Górnych z autobusem relacji Kraków-Nowy Sącz. Zginęło dwóch mężczyzn jadących pojazdem marki toyota corolla. Troje dzieci w ciężkim stanie trafiło do szpitala. Lekkich obrażeń doznało czworo pasażerów autokaru. 

Wypadek miał miejsce w miejscowości Witowice Dolne w powiecie nowosądeckim i gminie Łososina Dolna. Na głównej trasie, która łączy Nowy Sącz z Tarnowem i Krakowem czołowo zderzyły się ze sobą samochód osobowy marki toyota oraz autokar relacji Kraków-Nowy Sącz. Na miejscu śmierć poniosło dwóch mężczyzn – prawdopodobnie mieszkańcy Rożnowa w gminie Gródek nad Dunajcem. W ciężkim stanie do szpitala przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego „Ratownik 6” troje dzieci. Według informacji jedno walczy o życie w szpitalu.

–  Potwierdzamy, że w wypadku w Witowicach Górnych zginęło dwóch mężczyzn. Troje dzieci zostało przetransportowanych śmigłowcem do szpitala – potwierdziła PSP w Nowym Sączu. Według nieoficjalnych informacji mężczyźni wraz z trójką dzieci wracali z basenu.

Czterech pasażerów autobusu z lekkimi obrażeniami

Lekkie obrażenia doznało czworo, spośród 20 osób podróżujących autobusem. Droga krajowa DK75 jest całkowicie zablokowana. Występują poważne utrudnienia w ruchu, ponieważ jest to główna trasa łącząca trzy duże miasta: Kraków, Tarnów oraz Nowy Sącz.

Na miejscu działania prowadzą służby ratownicze. Policja kieruje ruch na boczne drogi objazdowe.