złodziej kucyka

Złodziej kucyka w Wieliczce zatrzymany

Złodziej kucyka, 33-latek który na terenie Wieliczki przywłaszczył sobie zwierzę został zatrzymany wraz z 34-letnim kolegą. Mężczyzna sam zgłosił się do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Za przestępstwo grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

W poniedziałek 23 sierpnia 2021 roku około godziny 6:45 w Wieliczce z ogrodzonego  i zamkniętego wybiegu skradziono kucyka.  Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań kuca, zabezpieczając m.in. nagrania z monitoringów. Fragment jednego z nagrań, na którym widać jak sprawca przemieszcza się ulicą ze skradzionym  koniem a za nimi podąża samochód osobowy, opublikowano w mediach i mediach społecznościowych, co niewątpliwie pomogło w rozwiązaniu tej sprawy.

– Dzięki informacjom  od  mieszkańców ustalono, że sprawca, po dokonaniu kradzieży wraz ze skradzionym zwierzęciem przemieścił się na teren Krakowa. Komunikat miał duży oddźwięk, wiele osób przekazywało użyteczne informacje w tej sprawie. W środę rano do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zadzwonił się mężczyzna, który poinformował że jest w posiadaniu zaginionego zwierzęcia – informuje KPP w Wieliczce.

Różne wersje kradzieży

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, którzy udali się na wskazaną  posesję w Krakowie. Zgłaszający 33-latek  twierdził, że 23 sierpnia przejeżdżając przez Wieliczkę zauważył kucyka „biegającego po ulicy” i postanowił się nim „zaopiekować”.  Wysiadł z samochodu i poprowadził konia na teren użytkowanej posesji w Krakowie. Kolega asystował mu jadąc z nim samochodem. Pod wpływem doniesień medialny postanowił przekazać zwierzę Policji. Kucyk cały i zdrowy  wrócił do prawowitego właściciela.

– Policjanci  nie uwierzyli w wersję zgłaszającego i zatrzymali 33-latka. Zatrzymali  także jego 34-letniego kolegę – kierowcę. Ustalenia wskazywały bowiem na to,  że zwierzę zostało wyprowadzone przez nich z wybiegu.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie dziś obu mężczyznom zarzutu kradzieży zwierzęcia. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności – podkreśla Wielicka Policja.