21-latek na miejscu

Tragedia w Niecieczy. 21-latek zmarł na miejscu (ZDJĘCIA)

Czwartek 26 sierpnia był jednym z najbardziej tragicznych dni w tym roku na małopolskich drogach. Kolejny wypadek miał miejsce w Niecieczy, gdzie zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe. Niestety na miejscu śmierć poniósł 21-latek.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że przed godziną 17.30 jadący od strony Żabna, w kierunku miejscowości Otfinów toyotą Aygo, mieszkaniec powiatu tarnowskiego, po przejechaniu łuku drogi w prawo, na mokrej nawierzchni utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. W tym czasie sąsiednim pasem poruszał się volkswagen Golf, za kierownicą którego siedział 31-latek z powiatu dąbrowskiego.

Śmierć 21-latka

W wyniku zderzenia pojazdów poważnie ucierpiał kierowca toyoty.  Nieprzytomny 21-latek został wydobyty z uszkodzonego samochodu przez strażaków. Niestety pomimo podjętych przez nich czynności ratowania mężczyzny, kontynuowanych dalej przez załogę karetki pogotowia ratunkowego, jego życia nie dało się uratować.

– Na miejscu pracowała grupa policjantów wydziału ruchu drogowego tarnowskiej komendy miejskiej.  Kiedy część z nich zajmowała się zabezpieczeniem na drodze, udrożnieniem ruchu, pozostali wykonywali te niezbędne czynności, które teraz posłużą oraz pomogą wyjaśnić dokładny przebieg i przyczyny tej tragedii. Przeprowadzono m.in. oględziny miejsca wypadku, oględziny biorących w nim udział pojazdów, zabezpieczono ślady i ważne dowody. Policjanci poddali również badaniu kierowcę volkswagena, które wykazało, że był on trzeźwy – informuje Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

Śledztwo w sprawie wypadku prowadzone jest w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie. Nadzoruje je Prokuratura Rejonowa w Tarnowie.

źródło: Małopolska Policja