44-latek

Olkusz. 44-latek groził śmiercią swojej rodzinie

Przemoc w rodzinie, pomimo XXI wieku jest nadal na porządku dziennym. Taka sytuacja miała miejsce w gminie Bukowno, gdzie miejscowa policja otrzymała zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. 44-latek groził śmiercią, dodatkowo posiadając nielegalną broń i amunicję. Uderzył także syna.

Sytuacja miała miejsce w środę 1 września. Po godzinie 23 dyżurny komisariatu w Bukownie  został powiadomiony przez mieszkankę gminy, że jej 44-letni syn awanturuje się z nią i miał pobić domowników. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że mężczyzna groził bronią żonie i w trakcie  awantury szarpał ją. 44-latek uderzył nastoletniego syna i  groził mu pozbawieniem życia. Groził także swojej matce, która prosiła o pomoc policjantów. Mężczyzna jeszcze przed przyjazdem policji uciekł do pobliskiego lasu, gdzie ukrył broń.

– Policjanci po ustaleniu okoliczności zdarzenia,  wezwali na miejsce posiłki.  Po pewnym czasie mężczyzna wrócił pod domu i zaczął dobijać się do drzwi.  Mężczyzna był agresywny i stawiał opór policjantom podczas zatrzymywania go.  Był nietrzeźwy – wynik badania wykazał u niego blisko dwa promile alkoholu. Policjanci zabezpieczyli podczas przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń ponad 50 sztuk amunicji różnego typu i kalibru, na którą mężczyzna nie posiadał wymaganego zezwolenia. Śledczy ustali również miejsce, gdzie mężczyzna ukrył broń, która również została zabezpieczona na potrzebę prowadzonej sprawy – informuje KPP w Olkuszu.

Trzy miesiące aresztu 

3 września, po zebraniu materiału dowodowego Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzuty gróźb karanych, naruszenia nietykalności cielesnej, posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia i wystąpił z wnioskiem o areszt, do którego w sobotę przychylił się sąd.

Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Może mu grozić do 8 lat więzienia.

źródło: KPP w Olkuszu