Dwie ofiary wypadków na krakowskich drogach (ZDJĘCIA)

Wtorek 14 września był tragicznym dniem na krakowskich drogach. W dwóch wypadkach drogowych zginęli 29-letni motocyklista oraz 69-latek, który prowadził pojazd osobowy. Krakowscy funkcjonariusze wystosowali apel do kierowców, w którym proszą o koncentrację i rozwagę. 

Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godziny 8:00 na ulicy Sosnowieckiej. Mężczyzna prowadzący motocykl marki Kawasaki zderzył się ze skręcającym  mercedesem. Jak się później okazało, doszło do dużej tragedii. Służby ratunkowe, które przybyły na miejsce podjęły próbę reanimacji 29-latka, jednak okazała się nieskuteczna.

Drugą ofiarą tego dnia był 69-latek. Około godziny 14:50 spowodował on wypadek na ulicy Chałubińskiego. – Jak wynika z ustaleń mężczyzna kierujący pojazdem osobowym marki Ford utracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na przeciwległy pas i uderzył w przydrożne drzewo ponosząc śmierć na miejscu – informuje Małopolska Policja.

Funkcjonariusze, w obu przypadkach zabezpieczyli miejsce wypadku i zorganizowali objazdy. Ruch kierowali na okoliczne ulice. Przeprowadzone zostały oględziny z udziałem prokuratora oraz biegłego. Teraz policjanci będą wyjaśniać dokładne okoliczności zaistniałych zdarzeń.

Apel krakowskich funkcjonariuszy

Komenda Miejska Policji w Krakowie wystosowała prośbę do kierowców. – Po raz kolejny apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza w zbliżającym się okresie jesiennym, kiedy to zmieniająca się aura sprawia, że warunki na drodze mogą być nieprzewidywalne. Istotna jest koncentracja w sytuacji panującej na drodze, ograniczanie korzystania z rozpraszających uwagę gadżetów typu telefon, radio czy nawigacja. 

fot. Małopolska Policja

Skomentuj post