Wiślak bohaterem Polaków!!! (FILM)

Reprezentacja Polski w Amp Futbolu awansowała do półfinału rozgrywanych w Krakowie Mistrzostw Europy. Biało-czerwoni pokonali 2:0 Francję, a bohaterem spotkania został piłkarz Wisły Kraków Kamil Grygiel. W walce o finał zmierzymy się z Hiszpanią.

To był mecz bez historii. Polska była o klasę lepsza od Francuzów, a wynik meczu mógł być o wiele wyższy. Aż trzy razy piłka zatrzymała się na słupku lub poprzeczce bramki. Trójkolorowi nie poradzili sobie ze świetnym pressingiem gospodarzy i praktycznie nie zagrozili biało-czerwonym.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie. Już w siódmej minucie po dobrym podaniu z głębi pola świetnym strzałem popisał się Kamil Grygiel. Była to znakomita próba, ponieważ piłka została uderzona z bardzo ostrego kąta.

Kibice zgromadzeni na stadionie Prądniczanki mogli zobaczyć znakomitą formę Polaków, jednak pomimo wielu szans np. Bartosza Łastowskiego (piłka uderzyła w słupek) wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Kontynuacja świetnej gry po przerwie

Jeszcze większą dominację mogliśmy zaobserwować w drugiej części potyczki ćwierćfinałowej. Chwilę po gwizdku sędziego świetną akcję Polaków wykończył Krystian Kapłon, jednak futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Druga bramka padła w 35 minucie meczu. Szybka kontra biało-czerwonych, została wykończona przez Grygla, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. Było to drugie trafienie w meczu zawodnika Białej Gwiazdy.

Do końca spotkania nasi gracze kontrolowali wynik, raz za razem atakując bramkę rywali. Wynik jednak nie uległ zmianie i ostatecznie zwyciężyliśmy 2:0.

O finał z Hiszpanią

Polacy w walce o wielki finał Mistrzostw Europy zmierzą się z Hiszpanią. Przypomnijmy, że w fazie grupowej padł wynik 1:1. Nasi półfinałowi rywale stoczyli zacięty bój z Anglią, którą dość niespodziewanie pokonali po rzutach karnych 8:7.

Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 18 września o godzinie 15:00 na stadionie Cracovii. Wstęp na to wydarzenie będzie bezpłatny.