Marcin Niedziela

Zmarł starosta oświęcimski Marcin Niedziela

Smutna wiadomość nadeszła z powiatu oświęcimskiego. Nie żyje starosta Marcin Niedziela, prywatnie mąż posłanki Doroty Niedzieli. Polityk miał 56 lat. O śmierci poinformowały małopolskie struktury Platformy Obywatelskiej. 

– Odszedł Marcin Niedziela, starosta oświęcimski. Niezwykle charyzmatyczny i oddany sprawom Małopolski samorządowiec. Wielka strata dla naszego Regionu. Kondolencje dla rodziny – czytamy na twitterowym profilu Platforma Obywatelska Małopolska.

Również powiat oświęcimski poinformował o śmierci starosty. – Dziś dotarła do nas bardzo smutna wiadomość, wczoraj odszedł od nas starosta oświęcimski Marcin Niedziela. Jego śmierć to niepowetowana strata dla nas wszystkich. Na zawsze pozostanie w naszych sercach i umysłach. Składamy najszczersze wyrazy współczucia oraz słowa wsparcia rodzinie.

Doświadczony polityk i działacz Platformy Obywatelskiej

Marcin Niedziela urodził się 2 listopada 1964 roku w Krakowie. Tam też ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą na kierunku geodezji. W 2001 roku wstąpił do Platformy Obywatelskiej, do końca będąc wiernym swojej partii.

Prywatnie zmarły starosta był mężem posłanki Koalicji Obywatelskiej Doroty Niedzieli. Wspólnie z małżonką organizowali lokalne struktury PO w Kętach, a on sam był wiceprzewodniczącym struktur w powiecie. W 2010 roku zdobył w wyborach samorządowych mandat radnego powiatu oświęcimskiego. W trwającej kadencji był starostą.