przechodnia młotkiem

Zakopane. Zaatakował przechodnia młotkiem

Do brutalnego ataku doszło we wtorek 21 września w Zakopanem. W rejonie skrzyżowania ul. Chałubińskiego, Witkiewicza i Sienkiewicza 32-latek zaatakował młotkiem przechodnia. Poszkodowany trafił do szpitala z obrażeniami głowy. Napastnik natomiast został zatrzymany. 

Zdarzenie miało miejsce około godziny 15. Podczas mijania się mężczyzn na przejściu dla pieszych jeden z nich zaatakował drugiego młotkiem, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Ranny mężczyzna został zaopatrzony przez wezwany wcześniej Zespół Ratownictwa Medycznego. Na całe szczęście uderzenie nie spowodowało utraty przytomności.

Napastnik oddalił się w kierunku ulicy Chałubińskiego, jednak już w okolicy hotelu Bristol (ulica Broniewskiego) został zatrzymany.

Napastnik znany z irracjonalnych zachowań

Rzecznik prasowy zakopiańskiej policji asp. sztab. Roman Wieczorek poinformował, że napastnik jest dobrze znany tatrzańskim policjantom. Jego zachowania były często irracjonalne.

Zabezpieczone miejsce zdarzenia jest badane przez policyjnych techników. Według informacji mężczyźni nie znali się wcześniej. Był to więc atak na przypadkową osobę. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł badania.