PP: Biała Gwiazda pokonała Stal Mielec

Wisła Kraków pokonała 3:1 Stal Mielec i awansowała do 1/16 Pucharu Polski. Bramki dla Białej Gwiazdy strzelili Mateusz Młyński, Serafin Szota oraz Yaw Yeboah, który po raz kolejny był bohaterem Wiślaków.

Mecz z mielecką Stalą był bardzo ważny dla podopiecznych trenera Adriana Guli. Słowacki szkoleniowiec postawił na dużą rotacje składem po nieudanym występie w Poznaniu. Tym razem było o wiele lepiej, a co najważniejsze Wisła nie powtórzyła błędu z ubiegłych rozgrywek Pucharu Polski.

Już w 24 minucie meczu było 2:0 dla Wiślaków. Gospodarze mogli czuć się zawiedzeni, ponieważ w odstępie czterech minut padły dwa trafienia. Najpierw podanie Yawa Yeboaha wykończył Mateusz Młyński, natomiast drugiego gola strzelił Serafin Szota. Mało tego, od 28 minuty Biała Gwiazda grała w liczebnej przewadze po czerwonym kartoniku, który sędzia Szczech pokazał Kamilowi Kościelnemu.

Remisowa druga połowa

Druga część meczu to przede wszystkim próba odrobienia strat przez piłkarzy trenera Adama Majewskiego. Po części się to udało, ponieważ samobójcze trafienie Jana Klimenta pozwoliło gospodarzom nawiązać kontakt z rywalem. Ważne, że Wisła Kraków tym razem postawiła na swoje. W 73 minucie Yaw Yeboah uderzeniem z rzutu karnego ustalił wynik spotkania.

Stal Mielec 1-3 Wisła Kraków
Jan Kliment 69 (samobójcze trafienie) – Mateusz Młyński 20, Serafin Szota 24, Yaw Yeboah 73 (rzut karny)