Śnieżny koniec lata w Tatrach (ZDJĘCIA)

Pogoda w górach często płata figle. W tym roku pożegnanie lata w Tatrach jest…zimowe. W wyższych partiach gór spadł śnieg, który utrzymuje się już od 1450 m n.p.m. Dodatkowym utrudnieniem jest oblodzenie szlaków oraz niski pułap chmur, który ogranicza widoczność. 

– Warunki do uprawiania turystyki są bardzo niekorzystne. W niższych partiach Tatr pada deszcz, natomiast w wyższych śnieg. Cienka warstwa śniegu utrzymuje się już od wysokości około 1450 m n.p.m. Szlaki są w wielu miejscach oblodzone i jest bardzo ślisko. Dodatkowym utrudnieniem jest niski pułap chmur utrudniający widzialność, co może prowadzić do pobłądzeń. Na leśnych odcinkach szlaków jest mokro, w wielu miejscach zalega błoto oraz występują kałuże – ostrzega Tatrzański Park Narodowy. Pracownicy parku informują także o pracach związanych z usuwaniem zagrażających turystom drzew na drodze prowadzącej do Smreczyńskiego Stawu oraz remontem szlaku Hala Kondratowa – Przełęcz pod Kopą Kondracką.

Bałwan na Kasprowym Wierchu

Nasza czytelniczka Natalia Jędrzejczak przesłała nam zdjęcia z Kasprowego Wierchu. Pokrywa śnieżna pozwoliła na zrobienie w środę „letniego bałwana”, który z pewnością powita jesień.

fot. Natalia Jędrzejczak

Oczywiście śnieg spadł także w niższych partiach gór. Internauta Tomek opublikował zdjęcie Hali Gąsienicowej, gdzie także miały miejsce opady białego puchu.

fot. Tomek 

W kolejnych dniach będzie cieplej. Tak więc wtorkowo-środowy atak zimy póki co będziemy mogli podziwiać wyłącznie na fotografiach.

fot. Natalia Jędrzejczak