Iga Świątek czwarta w rankingu WTA

Świetne informacje dla fanów tenisa ziemnego w Polsce nadeszły z Ostrawy. Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA, a co za tym idzie awansowała w rankingu na najwyższą w karierze, czwartą pozycję. 

Polska tenisistka przystąpiła do czeskiego turnieju jako szósta zawodniczka rankingu WTA. W pierwszej rundzie Iga Świątek, jako najwyżej rozstawiona miała wolny los. W 1/8 finału pokonała w dwóch setach sklasyfikowaną na 49 miejscu reprezentantkę Kazachstanu Julię Putincewą 6:4, 6:4.

W pojedynku ćwierćfinałowym Polka zmierzy się z rodaczką Putincewej –  Eleną Rybakiną, która okazała się lepsza od Magdaleny Linette (6:3, 2:6, 6:1). Będzie to z pewnością trudniejsze zadanie, ponieważ Rybakina sklasyfikowana jest w pierwszej „20” zestawienia WTA.

Najwyższa pozycja w karierze

Kolejną dobrą wiadomością jest awans Świątek w rankingu WTA. Dzięki zwycięstwu Polka awansowała na najwyższe w karierze, czwarte miejsce. Nasza najlepsza tenisistka wyprzedziła Eline Svitoline z Ukrainy oraz Czeszkę Barborę Krejcikową.

Zwycięstwo w Ostrawie (turniej ma rangę WTA 500) da Polce 5041 punktów. Tym samym nasza zawodniczka zmniejszy stratę do trzeciej Karoliny Pliskovej.

fot. Facebook Iga Świątek