Michał Banaszek

Pogrzeb Michała Banaszka w piątek

Wielka strata dla polskiej sceny hip-hopu. Nie żyje raper, występujący pod pseudonimem „Bezczel” – Michał Banaszek. Przyczyną śmierci było prawdopodobnie zatrzymanie akcji serca. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 24 września. 

Michał Banaszek zmarł 21 września w wieku 37 lat. Niestety białostocki raper nie zdążył wydać nowego albumu, który miał się pojawić w ciągu najbliższych miesięcy. Artysta cieszył się dużą popularnością, a co najważniejsze zdobył grono, jak wielokrotnie podkreślał świadomych słuchaczy.

Wiadomość o śmierci muzyka jako pierwszy przekazał Kafar wieczorem 21 września. Prawdopodobną przyczyną śmierci było zatrzymanie akcji serca. Bezczela w swoich mediach społecznościowych wspominali m.in. Peja, Liroy, Białas oraz Rahim. Jest to smutna data dla polskiej sceny hip-hopu.

Debiut Michała Banaszka miał miejsce w 2005 roku. Raper współpracował z największymi gwiazdami,  w tym z Tomaszem Chadą, który zmarł w 2018 roku. W tym samym okresie został wydany ostatni krążek Bezczela – „8 bila”.

Pogrzeb w piątek 24 września

Znamy szczegóły uroczystości pogrzebowych Bezczela. 23 września będzie miało miejsce wystawienie ciała w domu pogrzebowym w Białymstokuna ul. Artyleryjskiej 9 (od godziny 16:00).

W piątek 24 września o godzinie 11:00 w Kościele Parafialnym w Karakulach odbędzie się nabożeństwo pogrzebowe Michała Banaszka. Raper zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu.  Zamiast kwiatów, osoby które przybędą na pogrzeb proszone są o ofiary na msze święte za zmarłego.

fot. Instagram