Za kierownicą po narkotykach i z kolizją

Kierowca BMW po raz kolejny chciał być bohaterem małopolskich dróg. 46-letni mężczyzna doprowadził do kolizji z dwoma tirami, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Po intensywnych poszukiwaniach na terenie powiatu oświęcimskiego i chrzanowskiego złapano uciekiniera. Jak się później okazało, prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających. 

Zdarzenie miało miejsce w środę 22 września o godzinie 15.20. Służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową do której doszło w Bobrku na ulicy Krakowskiej. Brał w niej udział samochód marki BMW, a także dwa tiry. – W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że do kolizji drogowej doszło w chwili, gdy kierowca bmw,  podjął manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego marki DAF, nie zauważając, że z przeciwka jedzie samochód ciężarowy marki Volvo. Bmw najpierw bocznie zderzyło się z volvo,  następnie z dafem, po czym wylądowało w przydrożnym rowie. Jak wynikało z relacji świadków zdarzenia,  kierowca bmw,  biorący udział w zdarzeniu, wysiadł z pojazdu o własnych siłach, po czym uciekł do pobliskiego kompleksu leśnego – informuje KPP w Oświęcimiu.

W czasie, gdy jedna grupa policjantów prowadziła czynności na miejscu zdarzenia, druga grupa wraz ze strażakami prowadziła poszukiwania kierowcy bmw. Brano pod uwagę bowiem  fakt, że mógł być ranny i potrzebować pomocy – stąd pomoc strażaków. W efekcie tych czynności,  już po kilkudziesięciu minutach mężczyzna pasujący do opisu podanego przez świadków, został odnaleziony przez strażaków w lesie na terenie Gromca (pow. chrzanowski). To 46 – letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania Mężczyzna nie posiadał poważniejszych  obrażeń.

Policjanci zatrzymali go jako podejrzewanego o spowodowanie kolizji drogowej i ucieczkę z miejsca zdarzenia. – Badanie jego stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu, natomiast badanie na zawartość środków odurzających, w ślinie mężczyzny wykazało mieszankę narkotyków: amfetaminę, metaamfetaminę oraz opiaty. W związku z powyższym zatrzymanemu  pobrano w szpitalu krew do szczegółowej analizy. Ponadto po sprawdzeniu danych mężczyzny okazało się, że posiada on cofnięte uprawnienia do kierowania, a ponadto jest osobą poszukiwaną przez oświęcimską Prokuraturę  Rejonową do jednej z prowadzonych spraw – podkreśla oświęcimska Policja. Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna w ostatnim okresie czasu ukrywał się na terenie Niemiec. 46 – latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Zostanie przesłuchany gdy powoli na to jego stan psychofizyczny.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz kara grzywny. Za ucieczkę z miejsca kolizji grozi grzywna do 5000 zł. Nadto ubezpieczyciel może zastosować regres wobec sprawcy kolizji, który zbiegł z miejsca zdarzenia i  będzie on musiał ponieść z własnej kieszeni koszty naprawy zniszczonych pojazdów.

źródło: Małopolska Policja