Pijany kierowca potrącił policjantów

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 43-letniego kierowcę BMW, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze przy próbie zatrzymania, zostali potrąceni przez kierowcę. Pościg pomimo urazów ciała okazał się skuteczny, a mężczyźnie grozi kara łączna do 10 lat pozbawienia wolności. 

Zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę (25/26 września). Policjanci z oświęcimskiej drogówki patrolowali trasę Oświęcim – Kęty. O godzinie 22.30, w Grojcu na ulicy Beskidzkiej mundurowi dali sygnał do zatrzymania się kierowcy samochodu marki BMW. Jak zauważyli, pojazd nie trzymał prostego toru jazdy. Kierowca jednak nie miał zamiaru się zatrzymać. Podjął próbę ominięcia policjantów, podczas której, jednego potrącił zderzakiem i najechał mu na stopę, natomiast drugiego potrącił lusterkiem, po czym  przyspieszył i odjechał w kierunku Oświęcimia.

– Policjanci, pomimo doznanych urazów,  natychmiast podjęli pościg za sprawcą. W międzyczasie, o zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji.  Po kilku minutach pościgu, już na ulicy Ceglanej w Oświęcimiu bmw wypadło z jezdni i uderzyło w znak drogowy. Wtedy policjanci podbiegli do pojazdu i zatrzymali jego kierowcę.  Okazał się nim 43 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu. Mężczyzna  trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji. Natomiast policjanci w związku z doznanymi stłuczeniami udali się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie udzielono im pomocy lekarskiej – informuje KPP w Oświęcimiu.

Nawet 10 lat pozbawienia wolności 

W poniedziałek 27 września 43-latek został doprowadzony  do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, jazdy w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Jako środki zapobiegawcze prokuratura zastosowała wobec podejrzanego dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczenia kraju.

– Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, za naruszenie nietykalności policjanta grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 – informuje oświęcimska Policja.

źródło: Małopolska Policja