PP: Wieczysta Kraków w kolejnej rundzie

Spory sukces zanotowali piłkarze Franciszka Smudy. Wieczysta Kraków, grająca na piątym poziomie rozgrywek w Polsce pokonała pierwszoligowego Chrobrego Głogów 2:1 i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Do Krakowa przyjechała drużyna, która solidnie prezentuje się w obecnych rozgrywkach pierwszej ligi. Po 10 kolejkach piłkarze z Głogowa plasują się na dziesiątej pozycji, mając niewielką stratę do czołówki tabeli. Wieczysta była skazana na porażkę, jednak kibice którzy szczelnie wypełnili krakowski stadion mieli nadzieję na całkiem inny obrót sprawy. Jak się okazało, nie pomylili się.

W pierwszej części spotkania nie padła ani jedna bramka. Warta odnotowania była jedynie żółta kartka, którą sędzia pokazał Michałowi Michalcowi. Pojedynek przebiegał w spokojnym tempie i ciężko było wskazać drużynę zdecydowanie lepszą.

Wieczysta grała do końca

Druga odsłona pojedynku nie zawiodła kibiców, którzy na żywo oglądali poczynania obu zespołów. Prowadzenie drużynie Chrobrego dał w 52 minucie spotkania Paweł Tupaj. Przełomowym momentem była zmiana przeprowadzona przez trenera Smudę po godzinie gry. Łukasza Burligę zastapił późniejszy bohater spotkania Jakub Bąk.

Wieczysta za sprawą Bąka wyrównała stan meczu w 74 minucie. Gdy wydawało się, że może dojść do dogrywki 12 minut później ten sam piłkarz, który w swojej karierze reprezentował barwy m.in. Korony Kielce i Pogoni Szczecin ustalił wynik spotkania. Krakowski zespół tym samym awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Wieczysta Kraków 2-1 Chrobry Głogów