Derby Krakowa w Pucharze Polski!!!

W siedzibie Polskiego Związki Piłki Nożnej rozlosowano pary 1/16 Pucharu Polski. Dla fanów małopolskiego futbolu będzie to nie lada gratka. Oprócz pojedynku Wisły Kraków z GKS-em Tychy i Niecieczy z GKS-em Katowice odbędą się Derby Krakowa pomiędzy Grabarnią a Wieczystą. 

Jak już wcześniej informowaliśmy Biała Gwiazda uda się do Tych na mecz z miejscowym GKS-em. Rywala poznała także ekipa Termaliki Bruk-Bet. Piłkarze z Niecieczy zmierzą się w pojedynku o awans do 1/8 Pucharu Polski z GKS-em Katowice.

Sensacyjne Derby Krakowa

Dość niespodziewanie w fazie 1/16 Pucharu Polski dojdzie do Derbów Krakowa. I nie będzie to wcale pojedynek Wisły Kraków z Cracovią. Warto odnotować, że ekipa trenera Michała Probierza odpadła już z rozgrywek krajowego pucharu.

Tym razem przeciwko sobie staną drugoligowa Garbarnia Kraków oraz grająca w IV lidze Wieczysta Kraków. Pomimo różnicy dwóch klas rozgrywkowych ciężko będzie wskazać faworyta tej potyczki. W poprzedniej fazie PP Garbarnia pokonała 3:0 Powiśle Dierzgoń, natomiast Wieczysta sensacyjnie ograła pierwszoligowego Chrobrego Głogów 2:1.

Mecze 1/16 Pucharu Polski zostaną rozegrane w dniach 26-28 października oraz w terminie rezerwowym od 2 do 4 listopada.