Groźne zderzenie w Stróżach (ZDJĘCIA)

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 30 września w Stróżach. Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej DW981 z drogą gminną w kierunku Wyskitnej zderzyły się ze sobą samochód ciężarowy oraz półciężarówka. Dwie osoby trafiły do szpitala. 

Zderzenie miało miejsce w powiecie nowosądeckim, w miejscowości Stróże. – 30 września 2021 o godzinie 14:19 miał miejsce wyjazd jednym zastępem do kolizji samochodu ciężarowego z półciężarówką. Zdarzenie miało miejsce w Stróżach na skrzyżowanie drogi wojewódzkiej 981 z drogą gminną w kierunku Wyskitnej. Samochodami jechali sami kierujący, którzy zostali zakleszczeni w kabinach uszkodzonych pojazdów – informuje OSP w Stróżach.

Na miejsce przybyły jednostki straży pożarnej z OSP Stróże, OSP Grybów – Biała, OSP Biała Niżna oraz PSP JRG Nowy Sącz. Strażacy za pomocą sprzętu hydraulicznego wydobyli kierowców z kabin pojazdów. Następnie trafili oni pod opiekę dwóch Zespołów Ratownictwa Medycznego i przetransportowano ich do szpitala.

Okoliczności wypadku bada nowosądecka Policja. Na czas działań, które trwały blisko pięć godzin występowały duże utrudnienia w ruchu.

fot. OSP Stróże